wtorek, 23 czerwiec 2015 08:10

Jeszcze rekrutują do nowej szkoły

Do końca czerwca br. rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 5 mogą podjąć decyzję o przeniesieniu swojego dziecka do nowej szkoły w Zalasewie. – Rekrutacja trwa. Obecnie mamy zapisanych do zalasewskiej placówki ponad 550 dzieci, co daje w sumie liczbę 22 oddziałów. Najwięcej jest klas pierwszych, bo aż 9 – wyjaśnia II zastępca burmistrza Tomasz Zwoliński.

Trwają zapisy do nowej szkoły w Zalasewie, która otworzy swoje podwoje dla uczniów 1 września br. Placówka jest 28 – oddziałowa, ale biorąc pod uwagę ogromną salę gimnastyczną, może pomieścić nawet 31 oddziałów. – Tyle oddziałów może docelowo funkcjonować w szkole, daje to liczbę ok. 750 – 800 uczniów, którzy będą się uczyć w komfortowych warunkach – podkreśla burmistrz Marian Szkudlarek. Zapisanych dzieci jest jednak na razie mniej. Jak w tej chwili przebiega rekrutacja? – Obecnie mamy zapisanych ponad 550 dzieci, z klas I-V, co daje nam w sumie liczbę 22 oddziałów. Najwięcej mamy dzieci z klas I, bo jest aż 9 klas – wyjaśnia II zastępca burmistrza Tomasz Zwoliński. – Biorąc jednak pod uwaga jak szybko rozbudowuje się Zalasewo, szkoła zostanie bardzo szybko zapełniona – dodaje wiceburmistrz Zwoliński. Być może klas jeszcze przybędzie, bo rodzice dzieci uczęszczających do „piątki” na os. Mielżyńskiego mają czas do końca czerwca by podjąć ostateczną decyzję o przenosinach swojego dziecka z SP nr 5 do nowej szkoły w Zalasewie, która swoje podwoje dla uczniów otworzy 1 września, 3 września z kolei jest planowana uroczystość oficjalnego otwarcia szkoły. Dodajmy, że Gmina kilkanaście dni temu ogłosił przetarg nieograniczony na wyposażenie nowej szkoły. Zamówienie obejmuje zakup i dostawę mebli, sprzętu elektronicznego, teleinformatycznego, sportowego. - Do nowej szkoły trafią na początek m.in. 92 komputery na wyposażenie 2 klas informatycznych oraz do każdej sali lekcyjnej, wyposażonej równocześnie w tablice interaktywne. Lista niezbędnych zakupów jest długa, a dostawy muszą zakończyć się w sierpniu – wyjaśnia Maciej Woliński z UMiG. Trwa też procedura przetargowa zmierzająca do rozpoczęcia przebudowy ul. Heweliusza w Zalasewie (droga prowadząca do nowej szkoły podstawowej). - Przebudową objęty zostanie odcinek tej ulicy od ul. Planetarnej do końca nieruchomości, na której wznoszona jest szkoła. Zaprojektowano budowę odwodnienia, oświetlenia, asfaltową jezdnię, chodniki i zatoki parkingowe z kostki brukowej – dodaje Woliński.

kt

Jak informuje swarzędzki magistrat, w najbliższy piątek, 19 czerwca br. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 5, os. Mielżyńskiego 3a w Swarzędzu, odbędzie spotkanie z rodzicami dzieci, które rozpoczną w roku szkolnym 2015/2016 naukę w klasach I i w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Zalasewie. 

Więcej w tej kategorii: « Rodzice dzieciom Są nowi dyrektorzy »

Skomentuj

Okladka-20-2019.jpg
cpr certification online
cpr certification onlinecpr certification online

Ostatnio dodane artykuły

Najpopularniejsze artykuły